ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6558463
*
nr 655 8463
Spegel
nutida, höjd: 202
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 september 2010
kl 19:02:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/9 13:54:30
1
700 kr
3/9 22:37:50
2
900 kr
4/9 14:29:40
3
1.200 kr
4/9 21:52:48
2
1.100 kr
4/9 21:53:43
2
1.300 kr
6/9 15:06:36
4
1.500 kr
6/9 16:13:21
5
1.600 kr
6/9 18:47:46
4
1.900 kr
6/9 18:50:00
5
1.900 kr
6/9 18:50:40
5
2.000 kr
6/9 18:54:15
4
2.100 kr
6/9 18:57:39
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 655 8463
Spegel
nutida, höjd: 202
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 september 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/9 13:54:30 | 1 | 700 kr |
| 3/9 22:37:50 | 2 | 900 kr |
| 4/9 14:29:40 | 3 | 1.200 kr |
| 4/9 21:52:48 | 2 | 1.100 kr |
| 4/9 21:53:43 | 2 | 1.300 kr |
| 6/9 15:06:36 | 4 | 1.500 kr |
| 6/9 16:13:21 | 5 | 1.600 kr |
| 6/9 18:47:46 | 4 | 1.900 kr |
| 6/9 18:50:00 | 5 | 1.900 kr |
| 6/9 18:50:40 | 5 | 2.000 kr |
| 6/9 18:54:15 | 4 | 2.100 kr |
| 6/9 18:57:39 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



